fot. https://pixabay.com/

baczną uwagę przeglądając oferty dostępnych modeli i firm? Na te i pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Konsola do gier – czy to prezent dla każdego?

Czy taki podarunek sprawdzi się na… rocznicę ślubu? Wielu, szczególnie młodych osób odpowie, że jak najbardziej. Konsola do gier sprawdzi się również jako prezent dla chłopaka i dziewczyny na przykład na urodziny, ale też i inne okazje.

To także doskonały prezent na święta. I nie tylko dzieci będą zadowolone z konsoli pod choinką. Pod koniec ubiegłego roku na rynku pojawił się sprzęt tego typu 9 generacji. I to one będą przez najbliższy czas wyznaczały trendy. To również pod ich kątem będą powstawać nowe produkcje. To właśnie nowa generacja konsol PlayStation 5 i Xbox Series X| może się okazać teraz najlepszym wyborem.

Jaką konsolę do gier wybrać?

Tutaj przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na dwa pytania. Pierwszy z nich brzmi: jak wyglądają widełki cenowe? Po drugie trzeba się zastanowić jakie są wymogi. Czy ma być to konsola stacjonarna, a więc taka która oferuje zdecydowanie najlepsze efekty audiowizualne. Czy może jednak istotą jest pewien kompromis. Możliwość przenoszenia i grania w każdym miejscu, ale kosztem grafiki.

Chociaż obecnie najmodniejsze są wspomniane konsole dziewiątej generacji, to jeśli celem jest oszczędność, można zdecydować się na modele z „ósemki”. Po pierwsze dlatego, że są one w tym momencie bardzo tanie. Jest mnóstwo gier skrojonych właśnie pod tą generację, które zapewnią setki godzin rozrywki. Jeśli nie gonicie za nowościami, to takie rozwiązanie wydaję się być bardzo dobre.

Skupmy się na najczęściej zadawanym pytaniu: PlayStation czy Xbox? Obie firmy i ich modele konsol posiadają swoich zagorzałych zwolenników, jak i gorących przeciwników. Od lat trwa swoistego rodzaju wojna między nimi. Również firmy produkujące obie konsole prowadzą wyścig o rząd dusz. W przypadku 9 generacji obie ogłosiły rekord sprzedaży swoich modeli.

Oba rozwiązania mają pewne podobieństwa. Zarówno PlayStation 5 i Xbox Series X oferują rozdzielczość 4k. W obu przypadkach jest możliwości generowania 120 klatek. Natomiast istnieją pewne ograniczenia. Obie konsole posiadają również napęd, który pozwala oglądać filmy 4K. Istnieje również kompatybilność z poprzednimi wersjami. Dzięki temu można zagrać gry np. z PlayStation czwórki.

Jeśli chodzi o różnice, to przede wszystkim wymienia się dysk SDD. Xbox Series X oddaje graczom większą przestrzeń dyskową. Natomiast w przypadku PlayStation 5 wskazuje się na wyższą wydajność.

Przewagę pierwszej z wymienionych konsol są dwie technologie: Variable Rate Shading (VRS) oraz Variable Refresh Rate (VRR). Ta druga zwiększa płynność gry. VRS ma wpływ na świetną jakość przy jednoczesnym utrzymaniu płynności. Warto wspomnieć, że Sony zapowiada wprowadzenie VRR w jednej z nadchodzących aktualizacji. Na koniec trzeba jeszcze zaznaczyć przewagę Xbox Series X w kontekście działania gier z wcześniejszych modeli. Sięga ona nie tylko jednej generacji wstecz.

Przenośna konsola – jaką wybrać?

Takie rozwiązanie świetni sprawdzi się jako „zapychacz” w czasie długiej podróży. Największą zaletą przenośnej konsoli jest to, że można z niej korzystać praktycznie wszędzie. Chociaż warto wspomnieć, urządzenie to największą popularność ma już raczej za sobą. To efekt ogromnego rozwoju smartfonów.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze przenośne konsole, to bez wątpienia należy wymienić Nintendo Switch. Cena oscyluje wokół 1300 złotych. Z konsoli można korzystać nawet do 6 godzin na baterii. Co jest naprawdę dobrym wynikiem. Czas ten może być różny, zależnie od gry. Pamięć wewnętrzna tej konsoli wynosi 32 GB. Jest możliwość jej rozszerzenia.

Tańszym rozwiązaniem jest konsola New Nintendo 3DS XL/L. Można ją kupić nawet za 900 złotych. Wykorzystano w niej technologię dzięki której można oglądać obraz w trójwymiarze. To model idealny dla młodszych użytkowników. Przede wszystkim ze względu na gry dostępne na to urządzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here