fot. https://pixabay.com/

Jeśli zależy Ci na bujnej fryzurze i unikaniu problemów z libido. Męski organizm wymaga pewnych pierwiastków, tak aby funkcjonował w prawidłowy sposób. I nie chodzi jedynie o wymienione sprawy.

Dieta dla męskiego organizmu

Jej podstawowe zasady są w zasadzie identyczne jak w przypadku jadłospisu dla kobiety. Muszą w niej być obecne zdrowe produkty. Z menu znika żywność wysoko przetworzona (dania w pięć minut, fast food, słodkie napoje itd.). Do tego oczywiście nie powinny się w nim znajdować ciężkostrawne i tłuste potrawy.

Dieta dla męskiego organizmu powinna być bogata w węglowodany złożone, białko (pochodzenia zwierzęcego i roślinnego) i zdrowe tłuszcze. Te ostatnie można znaleźć między innymi w rybach i orzechach. W przypadku Panów potrzebna jest większe kaloryczność jadłospis. Drugą kwestią są pierwiastki ważne dla męskiego organizmu. Takie, które będą miał bezpośredni wpływ na jego działanie.

Pierwiastki ważne dla męskiego organizmu

​1. Wapń

Zwykle ten pierwiastek jest wymieniany w kontekście kobiet i osteoporozy. Nie może go jednak zabraknąć w męskiej diecie. Chociażby dlatego, że ma on wpływ nie tylko na stan kości, ale również i mięśnie. Pierwiastek ten poleca się też w przypadku nadmiernego wypadania włosów. To jednak nie wszystkie jego zadania. Wapń jest istotnym regulatorem pracy męskiego serca. Pozostałe mięśnie również działają sprawniej. Odpowiednia ilość wapnia w jadłospisie pozwala uniknąć problemów z krzepliwością krwi. Do diety włączamy między innymi produkty pochodzenia mlecznego, ale też orzechy, kapustę i ryby. To właśnie one są świetnymi źródłami wapnia.

​2. Siarka

To pierwiastek o wielu właściwościach. Zwykle wymieniany w kontekście skóry i włosów. I panowie jeśli faktycznie zależy Wam na fryzurze, warto o niego zadbać. Siarka jest bardzo istotna dla stanu stawów. Jeśli chcecie uniknąć problemów z nimi, koniecznie musi być ona obecna w diecie. Bardzo popularne zwłaszcza wśród seniorów są kąpiel siarczkowe. Właśnie po to, aby „podreperować” stawy.

Co ciekawe siarka ma też wpływ na samopoczucie. Ale nie tak bardzo jak kolejny potrzebny facetom minerał. Jeśli jednak wystąpi tego pierwiastka to pojawią się między innymi dokuczliwe bóle głowy. Następuje również obniżenie samopoczucia. Siarka to przede wszystkim produkty wysokobiałkowe. Znajdziecie ją też w kapuście i kalafiorze.

​3. Magnez

To on najczęściej wymieniany jest w kontekście samopoczucia. Zewsząd otacza nas stres, który w przypadku niedoboru magnezu, jest potęgowany. Dodatkowo – panowie – sami sobie dokładacie problemu. Wypłukujecie ten minerał między innymi „przy pomocy” alkoholu. Magnez – co ważne – usprawnia również pracę mięśni. Dotyczy to też tego najważniejszego, czyli serca. Pierwiastek ten ma do spełnienia ogromną rolę w męskim organizmie. Dlatego tak bardzo trzeba pilnować jego obecności w menu. Pierwiastek ten znajdziemy chociażby w kaszy gryczanej, pestkach dyni, awokado i czekoladzie.

​4. Cynk

Bardzo ważny dla naszych włosów i skóry. I to zwykle w ich kontekście jest wymieniany. Jego niedobór może spowodować problemy z rozpoznawaniem smaku. Cynk jest obecny w prawie 80 enzymach działających w naszym organizmie. Przede wszystkim jednak pierwiastek ten jest ważny dla męskiego libido. Jeśli z jakiegoś powodu zabraknie go w organizmie, to możecie być prawie pewni problemów z libido. Oczywiście nie one jedyny może być przyczyną takiej sytuacji. Cynk jest obecny wielu preparat przeznaczonych do walki z męskimi problemami.

5. Selen

Podobnie jak cynk przede wszystkim związany z potencją i męskim libido. Jego suplementowanie jest zalecane parom starającym się o dziecko. Ale to nie wszystkie jego zadania. Selen ma między innymi olbrzymi wpływ na odporność organizmu. Jest on także potrzebny czerwonym krwinkom. Minerał ten chroni organizm przed nadmiarem toksyn. Gdzie można go znaleźć? Do najlepszych źródeł tego pierwiastka zalicza się orzechy brazylijskie. Ale nie tylko Selen obecny jest także w łososiu i tuńczyku. Jajka i wołowina to też dobrego jego źródła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here