fot. https://pixabay.com/

Przede wszystkim, to kiedy zdecydujecie się na smartfon dla dziecka, jest wyłącznie Waszą suwerenną decyzją. Możemy jedynie podpowiedzieć na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy wyborze a następnie zakupie.

Pierwszy smartfon dla dziecka – co jest najważniejsze?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba doprecyzować jeszcze jedną kwestie. Co jest ważne dla rodzica, a co dla dziecka. W tym drugim przypadku – smartfon pewnie będzie używany przede wszystkim do gier. Starsze dzieci będą też korzystały z social medial. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na plany abonamentowe. O kwestii bezpieczeństwa poszczególnych platform social media nie będziemy się w tym miejscu wypowiadać. W kontekście samego smartfona dla dziecka warto zainwestować w model ze wzmocnioną obudową.

Zajmijmy się teraz kwestiami istotnymi dla rodziców przy wyborze pierwszego smartfona dla dziecka. Przede wszystkim bezpieczeństwo i też łatwość użytkowania danego modelu. Tak, aby w razie jakieś groźnej sytuacji nasza pociecha mogła szybko się nami połączyć lub wezwać pomoc. W kontekście bezpieczeństwa dziecka i jego telefonu pomocny jest też czynnik linii papilarnych. Nie można też zapomnieć o lokalizatorze GPS. Dzięki temu rodzice będzie wiedzieli, gdzie znajduje się ich pociecha.

Wybierając smartfon dla dziecka, zwróćcie uwagę na czas pracy baterii. To szczególnie ważne jeśli zapomni ono naładować swój telefon. Dzięki „mocnej” baterii nie stracicie z nim kontaktu.

Jeśli użytkownikiem małe być młodsze dziecko, to warto zwrócić uwagę na przekątną ekranu. W zupełności wystarczy model telefony do 6 cali. Rodzice decydujący się na zakup smartfona zwracają też oczywiście uwagę na koszt. Telefon z mniejszym ekranem i również z niewielką ilością dodatkowych „elementów” będzie tańszy. W przypadku pierwszego smartfona dla dziecka w zupełności to wystarczy.

Smartfon dla starszych dzieci

Mamy tutaj na myśli pociechy, które wchodzą w wiek nastoletni. Mają one priorytety niż ich młodsze rodzeństwo. Ciężar korzystania ze smartfona przeniesiony jest u nich przede wszystkim na komunikatory, social media i zdjęcia oraz filmy. Dlatego wybierając model dla starszego dziecka, trzeba będzie zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Przy okazji warto dodać, że szukając smartfona dla nastolatka, dobrze go podpytać zdanie (nawet jeśli to na jego lub jej urodziny). Z dużym prawdopodobieństwem będzie miał większą wiedzę na temat dostępnych modeli i charakterystyki niż rodzice.

Wróćmy do parametrów. Po pierwsze przekątna ekranu. Ta powinna przekraczać wspominane wyże 6 cali. Można zdecydować się na model określany mianem „bezramkowca”. Cała przednia część jest w zasadzie jego ekranem. A to oznacza większą powierzchnię użytkową.

Trzeba też zwrócić uwagę na „kości” smartfona. Mamy tutaj na myśli między innymi pamięć RAM. Istotna jest również wydajność procesora. Nastolatkowie wciąż korzystają z uroku grania na smartfonie, dlatego jest to tak istotne. Najdroższe smartfony oferują między innymi kilku rdzeniowe procesy. A w kwestii wspomnianego RAMU zasada jest dość. Im jest go więcej, tym szybciej uruchamiają się poszczególne aplikacje i bardziej płynnie działają.

Ostatnią istotną grupą parametrów są te związane z robieniem zdjęć i filmów. A to bardzo ważna rozrywka nastolatków. Obecne modele oferują duże możliwości w tym aspekcie. Dostępne są między innymi modele posiadające nawet 4 obiektywy. Dzięki nim można wykonywać chociażby zdjęcia panoramiczne. W takich telefonach – właśnie w kontekście filmów i zdjęć – wykorzystywane są zaawansowane rozwiązania dotyczące sztucznej inteligencji. Pozwoliło to między innymi poprawić jakość wykonywanych zdjęć. Jak również pojawienie się wielu dodatkowych trybów.

Tani smartfon dla dziecka

Im młodsza jest nasza pociecha, tym łatwiej kupić model w niewymagającej cenie. Ze starszymi dziećmi już tak prosto nie będzie. Możecie oczywiście próbować szukać tańszych zamienników najbardziej znanych firm. Natomiast nie zawsze jest to dobra droga. Czasem te tańsze zamienniki są po prostu gorszej jakości. Efekt będzie taki, że dość szybko będzie potrzebna naprawa, albo kupno nowego smartfona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here