Najczęściej popełniane błędy podczas mycia twarzy

Właściwe mycie twarzy się podstawą w jej pielęgnacji. Niestety wiele osób robi to nieprawidłowo lub też całkowicie pomija ten niezwykle ważny element. Drogie kosmetyki też nie zawsze są rozwiązaniem problemu. Dowiedz się, jakie błędy najczęściej popełniamy podczas mycia twarzy. 

Mimo iż wielu z nas zabiegi pielęgnacyjne wydają się proste, wcale tak nie jest. Nawet malowanie paznokci może stanowić problem, a co dopiero pielęgnacja twarz. W sieci pojawiają sie różne porady, jak należy pielęgnować twarz. Nie zawsze jednak te porady sprawdzą się w przypadku każdej osoby. Wszystko powinno zależeć przede wszystkim od naszego typu cery, a co za tym idzie, tego co jest jej najbardziej potrzebne.

Codzienne złuszczanie

Chociaż złuszczanie jest ważną częścią programu pielęgnacji skóry, to wiele osób przesadza z chemicznymi środkami złuszczającymi, takimi jak peelingi i kwasy oraz z ręcznymi złuszczaczami, takimi jak peelingi i oczyszczające szczotki.

Kupowanie drogich produktów do pielęgnacji skóry

Myślisz, że drogie kosmetyki rozwiążą wszelkie Twoje problemy z cerą? Nie koniecznie. Faktycznie, niektóre drogie kosmetyki portafią wiele zdziałać, ale dostępnych jest wiele produktów w korzystniejszych cenach, które doskonale nadadzą się do codziennej pielęgnacji. Cena nie powinna być najważniejszym aspektem. Zwracaj uwagę na to, czego potrzebuje Twoja skóra i najlepiej wybieraj produkty w pełni naturalne.

Sen w makijażu? Zdecydowanie nie!

Ba! Nawet cały dzień w makijażu może być zgubny dla Twojej cery. Po powrocie do domu zawsze pamiętaj o usunięciu niepotrzebnego makijażu. Makijaż zatyka pory więc im go mniej, tym lepiej.

Niedokładnie mycie

Myjesz twarz ale dalej nie wydaje Ci się ona zdrowa? Być może problemem jest to, że nie robisz tego starannie.

Podsumowując..

Nie zapominaj o myciu twarzy! Rób to starannie. Makijaż usuwaj jeżeli nie jest Ci potrzeby. Oprócz mycia pamiętaj także o odpowiednim nawilżeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here