5 rzeczy, które warto wiedzieć o oleju rycynowym

Produkty naturalne w kosmetyce cieszą się ogromną popularnością. Warto jednak mieć na uwadze, że nawet one mogą nam zaszkodzić, wówczas gdy są używane nieprawidłowo. Warto więc zapoznać się z naszym poradnikiem, aby uniknąć niepożądanych efektów. Poznaj 7 rzeczy, które warto wiedzieć o olejku rycynowym.

Najlepszy do krótkotrwałego stosowania

Olej rycynowy podobnie, jak większość naturalnych kosmetyków powinien być stosowany krótkotrwale, a nie przewlekle.  W przypadku trądziku stosując olej rycynowy czy np. olej z drzewa herbacianego  możesz doprowadzić swoją cerę do jeszcze gorszego stanu. Pamiętaj, żeby wszystko stosować z umiarem. Tak, olej rycynowy może dać zadowalające efekty i może pomóc w wyleczeniu trądziku ale należy do tego podchodzić z rozwagą. Rozpoczynaj kurację stopniowo. Nie używaj olejku codziennie, zacznij małymi kroczkami.

Każdy składnik może być potencjalnie drażniący

Naturalne składniki mimo ich naturalności mogą być drażniące. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, jak nasza skóra reaguje na dany należy wykonać test na wewnętrznej stronie ramienia przed rozpoczęciem docelowej terapii. Możesz także spróbować rozcieńczania np. olejku rycynowego. Rozcieńczony może już nie wywoływać reakcji alergicznych.

Niektóre nasiona rycynowca mogą zawierać truciznę

Nasiona rącznika zawierają toksynę zwaną rycyną, białko tak toksyczne, że kiedyś zostało użyte w walce chemicznej. Źródła amerykańskie mówią, że po oddzieleniu oleju i fasoli, toksyna pozostaje w miazdze fasoli a nie oleju. Ponadto zostaje on unieczynniony przez ekstrakcję ciepła. Mimo to warto jednak kupować olej rycynowy ze sprawdzonych źródeł.

Źródło Twojego oleju rycynowego może być źródłem podrażnienia

Zakup oleju rycynowego ze sprawdzonego źródło jest niezwykle istotny. Ponieważ olej rycynowy ma intensywny zapach, wiele marek jest skłonnych do dodawania dodatkowych aromatów i dodatków, które mogą być źródłem podrażnień.

Reakcje skórne są subiektywne

Podczas gdy niektórzy mogę pochwalić się spektakularnymi efektami na włosach, po stosowaniu oleju rycynowego, rezultaty nie muszą być takie same w przypadku każdej innej osoby. Jest to kwestia indywidualna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here