fot. https://pixabay.com/

Poznać najskuteczniejszy sposób na przyspieszenie metabolizmu, tak aby tracić kilogramy bez wysiłku. To marzenie wielu osób. Zapraszamy na przegląd tricków, które wspomogą Wasz metabolizm.

Czym jest metabolizm?

Zaczniemy od odpowiedzi na tak postawione pytanie. Metabolizm to nic innego jak pewien proces, który zachodzi w naszych komórkach. Warto zaznaczyć, że często to pojęcie bywa zestawiane z procesem trawienia. Rzeczywistość wygląda inaczej. Metabolizm – jak zostało wspomniane – zachodzi w komórkach. To właśnie w nich następuje zamiana jednych substancji w inne. Tutaj również dochodzi do wchłaniania niektórych z nich. I też oczywiście tutaj „pojawiają się” też te, które stanowią źródło energii.

Sposoby na przyspieszenie metabolizmu

Jak się zaraz przekonacie nie są one specjalnie skomplikowane i trudne do wprowadzenia. Warto mieć świadomość, że są one również bezpieczne. Można je stosować w sytuacji, gdy chcecie się odchudzić po ciąży. Jednocześnie wspomagają one proces detoksykacji. Ta ostatnia ma niebagatelny wpływ na działanie całego organizmu. Dość powiedzieć, że nadmiar toksyn szkodzi na przykład odporności.

​1. Ćwiczcie

Zaczniemy od sposobu dla tych, którzy lubią się ruszać. Oczywiście regularnie. Najlepiej po pół godziny dziennie. Można też nieco na skróty. To znaczy szybciej. Mamy tutaj na myśli chociażby tabatę. 4 minuty interwału. Trening o bardzo dużej intensywności. Nie do końca więc polecany osobom, które w ogóle nie są aktywne. A przynajmniej nie na początek. Taka forma treningu wspomaga metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej.

Można też zdecydować się na rower, basen lub bieganie. W każdym przypadku chodzi o dwie sprawy. Regularną aktywność i dobre samopoczucie. Ruch, który sprawia przyjemność, ułatwia mentalne podejście do walki z kilogramami.

​2. Woda z cytryną

To klasyk i nie mogło go tutaj zabraknąć. Codziennie rano przygotujcie sobie wodę z cytryną. Zamiast niej możesz zastosować limonkę. Efekty w zasadzie będą takie same. Czyli jakie? Po pierwsze poprawa trawienia. To między innymi dzięki wpływowi na produkcję żółci. Co ciekawe taki napój pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Pewnym efektem ubocznym może być szybka wizyta w WC. W tym wypadku jednak sporo zależy od stanu układu pokarmowego. Przy okazji warto wspomnieć, że częste wizyty w WC nie są równoznaczne z szybką przemianą materii.

​3. Regularność

To powinniśmy sobie napisać na ścianie i codziennie na to patrzeć. Regularne posiłki – dzięki temu naprawdę łatwiej będzie zrzucić kilogramy. Pozytywnie wpływamy też na metabolizm. Oczywiście istotne jest też to co jemy. Na pewno nie można pomijać głównych składników. Mamy tutaj na myśli węglowodany, białko i tłuszcze. Odrębną kwestią jest ich rodzaj. Węglowodany przede wszystkim złożone (np. ciemne pieczywo, brązowy ryż). Zdrowe kwasy tłuszczowe są obecne między innymi w oliwie, morskich rybach i orzechach. Białko może być pochodzenia zwierzęcego (chudy drób). Regularność posiłków nie oznacza, że macie je jeść co do minuty o tej samej godzinie codziennie. Warto jednak pilnować pewnych pór posiłków

​4. Postawcie na białko

Nie mamy tutaj na myśli wyniszczającej organizm diety Dukana. Czy też innych podobnych sposobów opartych o przewagę tego składnika w jadłospisie. Nie zmienia to jednak tego, że produkty bogate w białko podkręcą metabolizm. Mam tutaj na myśli między innymi jogurt, mleko (tutaj dodatkowo wpływ na odchudzanie ma wapń), chude mięso i rośliny strączkowe. Pamiętajcie o nich na diecie.

​5. Pij zieloną herbatę

Wiemy, że zwykle pojawia się w takich tekstach niegazowana woda mineralna. I oczywiście nie można o niej zapomnieć. Postawilibyśmy jednak na zieloną herbatę. W rozsądnych ilościach. Zielona herbata generalnie dobrze działa na nasz organizm. Natomiast nas interesuje tutaj pozytywny wpływ na metabolizm. Nie jest to jednak cudowne rozwiązanie odchudzające, jak czasem się ją przedstawia. Natomiast badania w kwestii przyspieszania metabolizmu są zadowalające i wskazują na to, że warto się nią zainteresować:).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here