fot. https://pixabay.com/

Pierwsza wizyta w solarium jest dla wielu osób sporym przeżyciem. W jaki sposób się do niej przygotować? Czy w ogóle mogę korzystać z takiego rozwiązania? To tylko dwa z wielu pojawiających pytań.

Jak wybrać solarium?

Zaczniemy od takiej kwestii. Decydując się na pierwszą wizytę w solarium warto zasięgnąć języka u znajomych. Być może ktoś był już w takim miejscu i jest w stanie polecić. Takie sprawdzone przez kogoś solarium będzie idealne na pierwszą wizytę.

Kolejnym źródłem jest oczywiście internet. W nim znajdziecie mnóstwo informacji na temat gabinetów z taką usługą znajdującą się w Waszej najbliższej okolicy. Warto jednak uważać w kwestii opinii pojawiających zwłaszcza na takich stronach jako google, gdzie można oceniać różne miejsca. Nadmiar pozytywnych zdań powinien być pewnym ostrzeżeniem. Ale i zbyt negatywne opinie też nie do końca mogą pokazywać stan rzeczywisty.

Kiedy zdecydujecie się na odwiedziny w solarium, po to żeby sprawdzić ofertę zwróćcie uwagę na to jak wygląda. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim czystość. Szczególną wagę należy „przyłożyć” do stanu łóżek solaryjnych. Te ostatnie powinny być dezynfekowane po każdej osobie, która z nich korzystała.

Jak przygotować się do wizyty w solarium?

Po pierwszy peeling. Warto przed udaniem się na wizytę do solarium usunąć martwy naskórek. Nie polecamy jedynie mocnych mechanicznych peelingów. Zwłaszcza, jeśli macie delikatną skórę. Peeling po pierwsze wygładza. Ale w kontekście wizyty w solarium jest on istotny z innego względu. Dzięki usunięciu martwego naskórka proces brązowienia będzie przeprowadzany równomiernie. Powstanie opalenizna bez smug. Jednolita. Cały proces będzie również przeprowadzony szybciej.

Kolejna kwestia w przypadku kobiet odwiedzających solarium to konieczność demakijażu przed zabiegiem. Wynika to między innymi z tego, że kosmetyki o charakterze upiększających mają bardzo często wpływ na jakość opalania. Obniżają ją – mówiąc w największym skrócie. Na przykład podkłady zawierają w sobie składniki, które mogą blokować proces opalania.

Jakie są zasady korzystania z solarium?

Po pierwsze okulary. Jeśli zamierzacie skorzystać z usług łóżka solaryjnego koniecznie trzeba je zastosować. Musicie pamiętać, że promieniowanie UV nie wpływa korzystnie na wzrok. Dlatego trzeba go chronić.

Pamiętajcie też o pozbyciu się na czas zabiegi bransoletek, pierścionków itd. No chyba, że chcecie mieć biały ślad w miejscu, gdzie się one znajdują. Specjaliści wskazują również, żeby na czas wizyty w solarium, lepiej nie używać dezodorantów i innych kosmetyków zapachowych. Nie jest to regułą, ale mogą one powodować pewne reakcje skórne i alergiczne.

W przy korzystaniu z solarium w celu utrzymania jak najdłużej opalenizny warto stosować kosmetyki polecane przez obsługę. Przy okazji doradzą Wam – jeśli nie posiadacie takiej wiedzy preparat odpowiedni do karnacji, jak również stopnia opalenizny.

Pod żadnym pozorem nie powinniście przekraczać bezpiecznego czasu opalania. Na początku to maksymalnie 2 dni w tygodniu. Po 3 miesiącach należy przynajmniej na miesiąc zrezygnować z wizyt w solarium. Dla zdrowia, a przede wszystkim stanu skóry.

Kto nie powinien korzystać z solarium?

Po pierwsze osoby o bardzo jasnej karnacji. Takie, które już po niewielkim kontakcie z promieniami słonecznymi stają się czerwone na skórze. Zalecamy w takim wypadku – dla poprawy samopoczucia – wizytę w SPA, zamiast w solarium.

Kolejna grupa osób jaka powinna unikać wizyty w tym ostatnim, to ludzie u których zdiagnozowano choroby serca. Przeciwwskazaniem do korzystania z solarium są również schorzenia dotyczące nerek i tarczycy. Osoby z nadciśnieniem także powinny unikać tego miejsca. Choroby skóry takie jakie trądzik, łuszczyca i opryszczka to także przeciwwskazania.

Przerwę od wizyt w solarium powinny sobie zrobić osoby, które cierpią na urazy i rany skóry. Często zadawanym pytaniem jest to czy w czasie okresu można się w taki sposób opalać? Nie jest to zakazane, ale wskazuje, że lepiej tego unikać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here