fot. https://pixabay.com/

To problem z którym mierzy się naprawdę wiele osób w różnych wieku. Są nastolatki mające taką „przypadłość”. Ale i osoby powyżej 40. Sposoby na przetłuszczające się włosy są przeznaczone dla wszystkich. Co należy zrobić?

Przetłuszczające się włosy – czego unikać?

Jak wiadomo ten typ włosów jest może nie tyle najtrudniejszy do okiełzania, co najwięcej błędów się przy ich pielęgnacji popełnia. I od tego właśnie zaczniemy. Warto już na początku zaznaczyć pewną dość ważną sprawę. tnie włosy się przetłuszczają, tylko skóra głowy. Jest to pewna różnica przyznacie i między innymi z tego powodu, czy też nie wiedzy bardziej, wynikają często problemy.

Będziemy w dalszej części poradnika trzymać dalej uznanej nomenklatury. Czego więc nie lubią? Przede wszystkim gorącej wody. No dobra, żaden typ włosów jej nie lubi, ale w przypadku dzisiaj opisywanym dochodzi jeszcze jeden problem. Gorąca woda pobudza gruczoły łojowe do wydzielania sebum. A to niespecjalnie nam jest potrzebne, prawda? Tym bardziej, że to właśnie nadmierna ilość łoju powoduje problemy. Ciekawostką jest to, że niektórzy proponują suszyć przetłuszczające się włosy suszarką. Ale koniecznie zimnych powietrzem.

Ten typ fryzury nie lubi też kosmetyków z jedwabiem. Nie używajcie ich pod żadnym pozorem. Ten składnik powoduje, iż włosy przetłuszczają się jeszcze bardziej. Z kolei z powodu obciążania włosów musicie zrezygnować z wszelkiego rodzaju preparatów „dwa w jednym”, lub też odżywek bez spłukiwania. Powodują one obciążanie włosów. A to z kolei w przypadku w przypadku takiego typu fryzury kończy się przyklapnięciem, co zresztą też przyśpiesza przetłuszczanie się.

Czego używać przy przetłuszczającej się fryzurze?

No tutaj przede wszystkim na pierwszy plan wysuwają się te preparaty, które są przeznaczone do włosów przetłuszczających się. To podstawa pielęgnacji. Jeśli myjecie głowę, to pamiętajcie o tym, aby dany szampon wcierać bezpośrednio we włosy, a nie w skórę głowy. Istnieją też specjalne preparaty, których głównym zadaniem jest pobudzenie krążenia krwi,a przy okazji zmniejszenie ilości wydzielanego łoju. Warto zwrócić uwagę na kilka składników. Dobrze, jeśli występują w jednym preparacie wszystkie,ale jeśli będą pojedynczo to nie będzie problemu. Jakie to składniki? Przede wszystkim mięta i cynk. Najczęściej występują one w tonikach właśnie dla przetłuszczającej się fryzury.

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy

Sporo takich metod się znajdzie. Maseczka cytrynowa to jeden z takich sposobów. Powinna ona działać antyseptycznie i ściągająco. Kolejnym godnym uwagi jest soda oczyszczona. Potrzeba jej około 1 łyżki. Sodę należy wymieszać z wodą w stosunku 1 do 3. Powstałą mieszankę wciera się w skórę głowy i włosy. A następnie dokładnie myje szamponem.

Często polecanym sposobem na przetłuszczające się włosy są drożdże. 100 gram należy rozgnieść i zalać gorącą wodą. W taki sposób, aby całość po wymieszaniu była gęsta. Taka pozyskaną masę należy nałożyć na skórę głowy i wetrzeć we włosy. Po 20 minutach dokładnie umyć szamponem. Zamiast wody można również zastosować mleko. Natomiast może ono wywołać niepożądane reakcje na skórze i trzeba mieć świadomość. W nie każdym przypadku się ono po prostu sprawdzi.

Wcierane w skórę głowy octu jabłkowego to również dobry pomysł. Należy go wcześniej wymieszać z wodą. Na łyżkę octu przypada 4 drugiego składnika.

Kuracje ziołowe, to również może być rozwiązanie dla osób z problemem przetłuszczających się włosów. I tak na przykład, świetnie sprawdza się tymianek. Oczyszcza on i dezynfekuje skórę, co przy opisywanym problemie dość ważna sprawa. Podbiał z kolei ma skutecznie hamować nadmierne działanie gruczołów łojowych (tego nie sprawdzałem, ale gdzieś kiedyś czytałem i zapadło mi w pamięć). Niezależnie od wyboru składników do takich ziołowych płukanek, zasada zawsze jest taka sama. Po każdym myciu głowy, należy przemyć włosy tymi własnoręcznie przygotowanymi miksturami.

Jeśli Twoje włosy łatwo się przetłuszczają nie staraj się ich co chwila poprawiać i sprawdzać palcami czy aby są na swoim miejscu. Może to im tylko zaszkodzić. To ostatnia, ale wcale nie najmniej istotna rada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here