fot https://pixabay.com/

Każda z pań ( i pewnie trochę panów) chce mieć piękne włosy – to fakt. Problem polega na tym, że często na chceniu tylko się kończy. Nierzadko jest tak, że sami sobie szkodzimy, lub po prostu nie wiemy jak się zabrać do pielęgnacji włosów. Istnieją jednak pewne porady, które w tym pomogą. Możecie je też nazywać zasadami.

Piękne włosy – najważniejsze zasady

Nieważne jak je będziemy określać, chodzi o to że powinni się ich trzymać. Zacznijmy od tego, że własne włosy należy traktować tak jak sami byśmy chcieli być traktowani. I tym to – może niekoniecznie błyskotliwym, ale prawdziwym – stwierdzeniem rozpoczynamy opis zasad dotyczących pielęgnacji włosów.

1. Nie niszcz

Tak, to w zasadzie podstawa i sprawa zdaje się dość prosta. Im mniej zniszczone włosy, tym łatwiej będzie je pielęgnować. Co oczywiste również, będą one potrzebowały mniej środków finansowych, preparatów i nakładów czasowych – same w zasadzie plusy. Za niszczenie włosów w znacznej mierze odpowiedzialne są czynniki zewnętrzne, ale prawda jest taka, że sami również sporo mamy w tej kwestii do powiedzenia. Często się farbujecie? Używacie suszarki, prostownicy, lokówki? No to dokładacie włosom zmartwień. Oczywiście nie jest tak, że musicie zrezygnować z tego, wszak to bardzo często chodzi o upiększenie urody. Generalnie po prostu najlepiej wyeliminować czynniki szkodliwe. Jeśli farbujecie włosy, to po prostu używajcie takich preparatów, które będą dla waszej fryzury „łagodne”.

2.Odżywiaj

I tutaj, mam na myśli zarówno odżywianie z zewnątrz i wewnątrz. Prawda jest taka, że często po prostu zapominamy, lub bagatelizujemy problem. Z zewnątrz odżywiamy, chociażby przez konkretne preparaty: maseczki i tym podobne. Tylko, że tak naprawdę to nie wystarczy. Ustalmy raz na zawsze. Wszelkie problemy i braki wynikające z nieprawidłowej diety wpływają na stan włosów. Niedobory składników odżywczych są bardzo częste, bo też nierzadko nie zwracamy uwagę na ich obecność w codziennej diecie. Jeśli chcecie tego uniknąć, to trzymajcie się żelaznej zasady, czy raczej „żelaznego jadłospisu”: czerwone warzywa, chude mięso, tłuszcze nienasycone, nabiał i kiełki. To absolutna podstawa.

3.Zwiększ różnorodność

To ostatnia zasada, której należy się trzymać. Włosom należy się dużo, a w tym wypadku „dużo składników”. Oczywiście najlepiej zrobić to poprzez odpowiednie zakupy. Starajcie się włosom dostarczać składników odżywczych. Proteiny, witaminy, ekstrakty roślinne – to absolutna podstawa. Nie zapominajcie o miodzie i aloesie. To dwa, bardzo popularne składniki i nie ma się czemu dziwić, bo bardzo pozytywnie wpływają na fryzurę.

Kluczem tak naprawdę w tej sytuacji jest kwestia doboru i wyboru. Konkretnych składników i ich ilości. Tutaj musicie słuchać swoich włosom. To one będą dawać znać, czego potrzebują, a których składników nie chce. I to w zasadzie tyle. Wiele domowych sposobów na wypadanie włosów wykorzystuje też moc ziół (np. pokrzywy, skrzypu i tataraku).

4. Zdrowy rozsądek w pielęgnacji włosów

To wyżej opisaliśmy bez problemu wystarczy do prawidłowej pielęgnacji włosów. Tak naprawdę jednak główną zasadą o której powinniście pamiętać jest zdrowy rozsądek. Zarówno w kwestii wyboru składników preparatów, jak i stylizacji fryzury. Jeśli jednak zdarzy się Wam z czymś przesadzić, zapomnieć o czymś to nie musicie od razu wpadać w panikę. Włosy wbrew pozorom mogą sporo wytrzymać. Z drugiej strony jeśli je zaniedbamy przez dłuższy czas to mogą nam się „odwdzięczyć”. Na przykład wypadając i to w znacznych ilościach.

Pamiętajcie też – w kontekście wyboru różnego rodzaju preparatów na wypadanie włosów, ale też i szamponów oraz odżywek o bezpieczeństwie. I to nie tylko w sytuacji w której próbujecie doprowadzić swoją fryzurę do porządku po urodzeniu dziecka. Ale to faktycznie wtedy bezpieczeństwo poszczególnych składników i brak skutków ubocznych ma największe znaczenie. Zanim wybierzecie jakikolwiek preparat koniecznie sprawdźcie jego skład. To w jaki sposób Wasze włosy, a szerzej organizm mogą się po nim zachowywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here