fot. https://pixabay.com/

Niektóre sprawy związane z wypadaniem włosów u Pań i Panów mogą mieć podobny mechanizm. Skupimy się jednak na poradach dla kobiety z wypadający włosami. Powodów i możliwych rozwiązań jest tutaj sporo.

Przyczyny wypadania włosów u kobiet

Bez ustalenia powodu to jak błądzenie we mgle. Znając przyczynę można działać w konkretny sposób. Dzięki temu można chociażby uniknąć kupowania drogich specyfików, które okażą się kompletnie nieprzydatne w danym przypadku. Przyczyna może okazać się powiedzmy błaha. U pań bardzo często dochodzi do utraty nadmiernej ilości włosów chociażby przez niewłaściwą pielęgnację. Powodem osłabienia fryzury może być też zbyt częste suszenie ich suszarką, farbowanie, prostowanie itd. To po prostu niszczy włosy. Ciepło na przykład działa tak, że osłabia białka budujące fryzurę. Na efekty długo czekać nie trzeba.

Przyczyna utraty włosów może być jednak dużo gorsza, żeby nie powiedzieć groźniejsza. Taka sytuacja może mieć na przykład miejsce w przypadku cukrzycy. Powodem bywają też problemy z tarczycą. Niektóre leki wywołują taką sytuację, zwłaszcza, kiedy są przyjmowane w dużych ilościach przez dłuższy czas.

Możliwe powody utraty włosów u kobiet:

  • Nieodpowiednia dieta

  • Nieracjonalne odchudzanie

  • Nadmiar toksyn w organizmie (potrzebna skuteczna detoksykacja)

  • Urodzenie dziecka ( po ciąży może wystąpić szybkie przerzedzenie fryzury

  • Stres

​Co robić, gdy wypadają włosy?

Na początek ustalcie przyczynę i od tego uzależnijcie dalsze działanie. Jeśli podejrzewacie kwestie zdrowotne, to koniecznością jest wizyta u lekarza. Trzeba chociażby sprawdzić w jaki sposób działa Wasza tarczyca. Można też wybrać się do dermatologa, a także iść do trychologa, czyli lekarza od włosów.

Jeśli znacie już przyczynę, to do roboty. Warto zrobić sobie swoistego rodzaju rachunek sumienia. Jeśli do tej pory, sporo katowałyście swoją fryzurę, koniecznie musi to ulec zmianie. W momencie, gdy chcecie powstrzymać wypadanie włosów, w ogóle najlepiej zrezygnować z suszenia itd.

​Dieta na porost włosów

W sytuacji gdy przyczyną jest na przykład niedobór któregoś z pierwiastków, trzeba szybko działać. Zwykle utrata włosów powiązana jest z brakiem żelaza. Można suplementować go z konkretnych preparatów (zwróćcie uwagę, aby posiadały one witaminę C, bo ta ułatwia wchłanianie tego pierwiastka), ale koniecznie też poprzez dietę. W sumie to chyba zdecydowanie przyjemniejszy sposób, niż łykanie tabletek. Żelazo to produkty mięsne, ale też i roślinne. Chociażby szpinak czy natka pietruszki. Tutaj istotna uwaga. Żelazo niehemowe, czyli drugie z wymienionych, gorzej się przyswaja.

Włosy potrzebują przede wszystkim białek. Warto więc pamiętać między innymi o produktach zawierających siarkę. Ten pierwiastek jest dość istotny w kontekście wspomnianego składnika budulcowego. Koniecznie w diecie powinny być też obecne nienasycone kwasy tłuszczowe. W tym wypadku najlepiej zdecydować się na ryby morskie (nie za często jednak). Nienasycone kwasy można też suplementować. Pamiętajcie też o produktach zawierających cynk.

Nie można też nie wspomnieć o pewnych witaminach. Tutaj przede wszystkim potrzebna będzie grupa B. Ze szczególnym uwzględnieniem biotyny i tiaminy. Aby włączyć grupę B do codziennego jadłospisu, przede wszystkim warto postawić na kasze. Fryzura potrzebuje również witaminy C. Jeśli chodzi o źródła, to nie będzie nic trudnego. Składnik ten znajdziecie w wielu warzywach i owocach.

Jeśli zachodzi taka potrzeba, można też zdecydować się na konkretny preparat, którego celem jest wzmocnienie włosów lub zatrzymanie ich wypadania. Natomiast w tym wypadku trzeba mieć na uwadze kilka dość istotnych spraw. Jedną z nich jest bezpieczeństwo. Jeśli Waszym problemem jest nadmierne wypadanie włosów po ciąży, to ta kwestia nabiera jeszcze większego znaczenia. Nie ma mowy o stosowaniu składników, które mogą w jakikolwiek sposób negatywnie wpływać na karmione piersią dziecko. Przed wyborem danego preparatu koniecznie trzeba to skonsultować z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here