fot. https://pixabay.com/

Jeśli zbliżą się Wasza kolejna rocznica ślubu i kupowanie tych samych prezentów co roku, to już smutna powinność, czas na zmiany. Pamiętajcie, że to jednak świetna okazja by wyrazić swoje uczucia. Co więc kupić na rocznicę? Mamy dla Was kilka świeżych, ale i sprawdzonych pomysłów.

Rocznica ślubu – która to już?

To ważne pytanie, które de facto może Wam dać odpowiedź, jaką kategorię prezentów możecie wybrać. Pierwszy podarunek składa się po 365 dniach od złożenia przysięgi małżeńskiej. Ta rocznica ślubu określana jest mianem papierowej. W tym wypadku – jak nakazuje tradycja – prezent powinien być wykonany właśnie z papieru. Z czasem wiele par świętuje dłuższe etapy małżeństwa. Warto wiedzieć jak się one nazywają.

Rocznice ślubu:

 • Rok – papierowa

 • 24 miesiące – bawełniana

 • 3 lata – skórzana

 • 5 lat – drewniana

 • 10 lat – aluminiowa

 • 15 lat – kryształowa

 • 25 lat – srebrna

 • 30 lat – perłowa

 • 35 lat – koralowa

 • 40 lat – rubinowa

 • 50 lat – złota (tzw. złote gody)

Oczywiście to nie wszystkie rocznice ślubu. Każdy kolejny krok można świętować w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół.

Prezent na rocznicę ślubu dla żony

Oczywiście w takim wypadku zawsze trzeba wziąć pod uwagę kwestie indywidualne. Ale są pewne pomysły, które są często polecane. Na przykład z okazji pierwszej rocznicy ślubu można kupić małżonce album na zdjęcia. Niech przedstawiają one pierwszy rok Waszego związku małżeńskiego.

Są też pewne klasyczne rozwiązania prezentu na rocznicę ślubu dla kobiety. Za przykład niech posłuży tutaj 25 lat stażu małżeńskiego. Srebrna rocznica wręcz „nakazuje” zakup biżuterii. Oczywiście jej rodzaj, kształt itd. będzie kwestią indywidualną. Jednak po tak długim czasie małżeństwa nie powinien on raczej nastręczać problemów.

Każdy prezent – niezależnie od rocznicy ślubu – wybieramy indywidualnie. Mając na uwadze zainteresowania, pasję i potrzeby żony. Dla jednej kobiety z okazji 5 rocznicy ślubu idealnym i wymarzonym prezentem będzie kurs wspinaczki wysokogórskiej. Inną zadowoli nieco bardziej klasyczne podejście do kwestii obdarowywania. To może być wizyta w SPA, teatr, opera, czy degustacja wina. W cenie wciąż są oczywiście materialne przejawy miłości. Mamy tutaj na myśli wspominaną biżuterię i wymarzoną torebkę.

Prezent na rocznicę ślubu dla mężczyzn

Przez wiele lat funkcjonowało przeświadczenie, że Panowie nie mają zbyt dużych wymogów w kwestii prezentu na rocznicę ślubu. I w zasadzie było to zgodne z rzeczywistością. Natomiast w ciągu ostatnich dwóch dekad zaszły w tej kwestii zdecydowane zmiany.

W przypadku krótkiego stażu i młodego wieku coraz częściej wybieranym prezentem dla mężczyzny jest konsola do gier. Warto w tym wypadku ustalić wcześniej z małżonkiem kwestie techniczne związane z wyborem sprzętu. Szczególnie w sytuacji w której nie posiadacie odpowiedniej wiedzy.

Wciąż oczywiście istnieje grupa klasycznych prezentów, które ucieszą mężczyznę. Jednym z takich jest zegarek. Drogi (chociaż też bez przesady) i z dodatkowymi funkcjami. Nowoczesne zegarki potrafią naprawdę sporo. Mąż meloman ucieszy się na pewno z ekskluzywnego wydania płyt winylowych swojego ulubionego zespołu. Panowie nie odmówią również butelki dobrego alkoholu na rocznicę ślubu. Oczywiście wciąż w cenie są książki.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby prezent dla męża na rocznicę ślubu miał też aspekt praktyczny. Karnet na siłownię, albo ściankę wspinaczkową nie tylko ucieszy, ale przede wszystkim wspomoże zdrowie małżonka. To dobry prezent dla mężczyzn powyżej 35 roku życia. Zwykle prowadzących siedzący tryb życia.

Prezent na rocznicę ślubu dla obojga

Taki, który dodatkowo pozwoli scementować uczucia. W tym wypadku jednym z najczęściej polecanych prezentów na rocznicę ślubu jest podróż za granicę. Zależnie od wymogów i potrzeb małżonków może to być wyprawa all inclusive, albo podróż we dwójkę jedynie z namiotem i niekoniecznie sprecyzowanym planem wyjazdu.

Prezentem dla małżonków lubiących mocne wrażenia może być wspólny skok ze spadochronem lub bungee. Na pewno dostarczy ogromnej radości i na długo zostanie w pamięci. To dobry pomysł na uczczenie rocznicy ślubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here