Czy woda gazowana ma negatywny wpływ na odchudzanie

Osoby, które postanowiły zrzucić zbędne kilogramy oprócz codziennego ruchu, powinny stosować również odpowiednią dietę. Nie ma w tym niczego odkrywczego. Problem pojawia się dopiero wówczas, kiedy stoimy przed wyborem dwóch zbliżonych do siebie właściwościami produktów i nie wiemy, który wybrać, aby lepiej wspomagał nasz metabolizm.

Podstawowym elementem naszej diety jest woda, z której składa się dużej mierze nasze ciało. Dlatego też powinniśmy dbać o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Stoimy więc przy półce sklepowej i zastanawiamy się, czy wybrać wodę niegazowaną, czy jednak tę nasyconą dwutlenkiem węgla. Zastanawiamy się, czy woda gazowana a odchudzanie nie pociąga za sobą negatywnych skutków i nasz wysiłek pójdzie na marne. Jak więc jest na prawdę?

Przede wszystkim, stosując dietę, powinniśmy kategorycznie odrzucić gazowane napoje, które w swoim składzie zawierają cukier. Sama woda mineralna zawiera dużo potrzebnych naszemu organizmowi pierwiastków, jednak w przypadku wód słodzonych, zawarta w niej sacharoza nie przyczyni się do zrzucenia zbędnych kilogramów. Przyjęło się mówić, że wody gazowane są rzekomo gorsze od ich niegazowanych odpowiedników, gdyż zawarty obecny w nich dwutlenek węgla może przyczyniać się do ograniczenia wchłaniania cennych pierwiastków zawartych w wodzie, czy też utrudnia trawienie. Są to jednak zarzuty, które nie mają żadnego uzasadnienia. Większość negatywnych opinii stosowania wody gazowanej w swojej diecie wzięła się stąd, że zostały one wrzucone do jednego worka razem, z napojami słodzącymi, które jak wcześniej wspomniałem, w znaczącym stopniu utrudniają proces spalania tkanki tłuszczowej.

Dodatek dwutlenku węgla do wody może mieć nawet swoje korzyści. Przede wszystkim ma wpływ na jej smak. Nie każdemu może smakować czysta woda mineralna bez zawartości dwutlenku węgla. Dlatego lepiej od razu wybrać wodę gazowaną a niżeli słodzony napój, który, chociaż ma wartości energetyczne, to jednak są one dalekie od tych, których powinniśmy dostarczać do naszego organizmu. Kolejnym atutem gazu zawartego w wodzie jest fakt, że jest on naturalnym konserwantem w wodzie, który zapobiega rozwojowi bakterii, szczególnie w przypadku, jeśli wodę pijemy z plastikowej butelki, którą trzymamy w różnych miejscach. Jednak osoby, które uprawiają sport, niekoniecznie powinny spożywać wodę gazowaną podczas treningu, ze względu na odczuwanie dyskomfortu w układzie pokarmowym.

Podsumowując, picie wody gazowanej nie niesie ze sobą negatywnych skutków, które mogą mieć wpływ na nasze odchudzanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here