fot. https://pixabay.com/

Są produkty, których powinniśmy unikać. Mają one negatywny wpływ na fryzurę. Na szczęście są również produkty zapewniające piękne i zdrowe włosy. Co warto włączyć do swojej diety?

Co negatywnie wpływa na włosy

Kto nie chciałby mieć pięknej i gęstej fryzury? Oglądanie reklam różnego rodzaju szamponów, może doprowadzić do frustracji. Fryzury pań i panów zwykle błyszczą, wyglądają na zdrowe i oczywiście są gęste. Owszem, może to być efekt działania komputerów, ale z drugiej strony, dlaczego nie próbować zmienić swoich włosów, tak by były podobne? Niestety istnieje wiele czynników, które nam to utrudniają. To między innymi stres, nieodpowiednia pielęgnacja i nieodpowiednia dieta.

Na fryzurę negatywnie wpływa również nadmierna stylizacja. I chociaż zwykle w tym kontekście przytacza się przykład kobiet, to i mężczyźni mają z tym problem. Nadmierna ilość kosmetyków do fryzury, zbyt często stosowane: suszarka, prostownica i lokówka. To czynniki mogące prowadzić do nadmiernego wypadania włosów.

Odrębną grupę przyczyn w przypadku której dieta nie jest najważniejszy sposobem ratowania fryzury stanowią pewne choroby. Niektóre leki również negatywnie wpływają na włosy. Tak jest w przypadku depresji. W jej przebiegu może się pojawić wiele sygnałów ze strony organizmu. W tym wypadanie włosów. Ale niektóre leki na tę chorobę mają również taki skutek uboczny.

Wracając jeszcze na chwilę do schorzeń, które mogą powodować wypadanie włosów, to należy tutaj wymienić jeszcze toczeń rumieniowaty, anemię, łysienie plackowatego i łuszczycę skóry głowy. Przebieg każdej z tych chorób może być ciężki i wymaga kontaktu z lekarzem. I też warto zaznaczyć, że samo wypadanie włosów jest w ich przypadku najmniejszym problemem. Przejdźmy do produktów, które pozwolą wspomóc Waszą fryzurę. Zadbać o nią.

Produkty na piękne i zdrowe włosy

Wiele żywności ma pozytywny wpływ na fryzurę, ale skupimy się na tylko kilku z nich, no i oczywiście konkretnych produktach. Na początek „ukochany” przez dzieci szpinak. Też za nim nie przepadałem. Ma on w sobie żelazo, a ten akurat pierwiastek jest dość istotny z punktu widzenia krążenia krwi. To ważne jest dla naszych włosów. Jadacie może soczewicę? Jeśli nie, to warto zacząć. Ma ona w sobie między innymi biotynę i cynk. Dwa niezbędne dla wzmocnienia włosów pierwiastki.

Kolejnym istotnym składnikiem z punktu widzenia fryzury są kwasy tłuszczowe Omega 3. Gdzie je możecie znaleźć? W co najmniej paru produktach, ale zwyczajowo przyjęło się jako ich źródło, wskazywać ryby. Najlepszym wyborem będzie łosoś. Uważajcie jednak z jego ilością w diecie.

Jadłospis można też urozmaicić makrelą. Podobnie jak łosoś zawiera ona potrzebne włosom kwasy tłuszczowe Omega 3. Przydałoby się też coś na przekąskę, między posiłkami. Doskonale sprawdzi się marchewka. Ma w sobie beta-karoten. Składnik bardzo istotny dla skóry i włosów. Marchewkę można też zastąpić słodkimi ziemniakami. One też zawierają witaminę A.

Jeśli lubicie owoce morza, to mam dla Was dobrą wiadomość. Ostrygi zawierają sporo cynku, pierwiastka o którym już wspominaliśmy. Oczywiście z umiarem, bo Wasz żołądek może się zbuntować. Teraz coś dla zwolenników nieco mniej egzotycznej kuchni. Jajka. Można je stosować jako jeden z elementów domowych maseczek na włosy, albo po prostu jeść. Zawierają ważne dla włosów białko, a także biotynę.

Dietę „dla fryzury” można też urozmaicić poprzez orzechy włoskie. Z nimi należy ostrożnie, bo są tłuste. Ale też nie wpadajmy w przesadę. Od garści orzechów kilogramów nam nie przybędzie. Zawierają one między innymi witaminę E, a także biotynę. Z tego to właśnie powodu warto je podjadać.

Na koniec jeszcze jeden produkt za który włosy będą nam „wdzięczne”. Mowa o drobiu. Jak wiadomo, generalnie przy w opisach zdrowej diety, mięso jest raczej wykluczane, ze względu na zawartość tłuszczu. Zwykle pojawia się drób. Jest on doskonałym źródłem białka. To składnik niezbędny dla naszego organizmu, w tym również i oczywiście włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here