fot.. https://pixabay.com/

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Przede wszystkim kobiet, ale i mężczyźni obecni starają się dbać o swoje fryzury. Jak więc zapobiegać wypadaniu włosów? Na jakie aspekty trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Wypadanie włosów – przyczyny

Zaczniemy niczym Sherlock Holmes – w przypadku akcji „zapobieganie wypadaniu włosów dosłownie każdy szczegół ma znaczenie. To co i kiedy jemy. Czy często palimy papierosy, a może lubimy zdarza się nam przesadzać z alkoholem?

W jakich warunkach przebywamy. Czy często wychodzimy na słońce, a może mieszkasz w okolicy w wietrznej okolicy? To tylko niektóre z czynników, które mają wpływ na włosy. Sami widzicie – jest tego trochę. Oczywiście też nie należy przesadzać. To, że na przykład wiatr w sposób mechaniczny może uszkodzić włosy, to przecież nie oznacza iż mamy w ogóle wychodzić, kiedy na zewnątrz wieje. To jednak nie jest rozwiązanie. Na niektóre sytuacje po prostu nie poradzimy, poza tym, ustalmy że jednak i tak w ciągu dnia wypada nam około 150 włosów i to naturalne kolej rzeczy.

Co powoduje wypadanie włosów:

  • Nieodpowiednia dieta

  • Nadmierne i częste odchudzanie

  • Nadmiar toksyn w organizmie

  • Nadmierna stylizacja

  • Niewłaściwa pielęgnacja

  • Choroby i niektóre leki

Jak zapobiegać wypadaniu włosów – wskazówki

Parę jednak porad się znajdzie, które pozwalają de facto pielęgnować fryzurę, a przy okazji właśnie w ten sposób zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów. Zacznijmy od tego, że powinniście unikać mycia włosów w gorącej wodzie. Najlepszym rozwiązaniem jest ciepła woda. Tak nawiasem mówiąc, przyda się czasem naszej fryzurze (a dokładniej skórze głowy) zimny prysznic. Nieco upraszczając, wzmacnia on ukrwienie, a to dość istotne przy wzmacnianiu włosów.

No właśnie ten ostatni aspekt jest najważniejszy, jeśli chcemy zapobiegać. I tak na przykład odpowiednia dieta ma tu sporo „do gadania”. Trzeba sobie niejako wbić do głowy, że witaminy i pierwiastki są istotne dla naszych włosów i mogą zapobiegać ich wypadaniu. Zresztą – pisałem o nich dwa dni temu.

Starajcie się też unikać chorób, zarówno tych krótkotrwałych, jak i przewlekłych. Dbajcie o zdrowie, bo często właśnie nadmierne wypadanie włosów jest spowodowane przez wcześniej przebytą chorobę. Starajcie się też unikać toksyn. To kolejna przyczyna wypadania włosów. Z nieco bardziej prozaicznych porad – jeśli macie długie włosy to unikajcie wiązania ich gumką, to tak zwane mechaniczne uszkadzanie fryzury. Może ją osłabiać, tym bardziej jeśli łączy się to z innym czynnikami, chociażby ubogą dietę.

Domowe sposoby na porost włosów

To w zasadzie odrębny i bardzo rozległy temat. Wszelkiego rodzaju maseczki, maski, płukanki itd. mają na pewno swoją ważną rolę w zapobieganiu wypadania włosów. Istotne i warte podkreślenia jest unikanie takich sposobów w przypadku których nie znajdziecie potwierdzenia, że faktycznie mogą pomóc. Najczęściej są to metody oparte o jakieś egzotyczne – z naszego punktu widzenia – składniki, które nawet trudno zweryfikować. Dużo lepszym rozwiązaniem jest używanie drożdży, jajek, oraz pokrzywy, cytryny,czy miodu – produktów które powtarzają się praktycznie w co drugim artykule dotyczącym pielęgnacji włosów. Wbrew pozorom ma to swoje uzasadnienie w ich skuteczności.

Na przykład wspomniane drożdże to kopalnia witamin z grupy B. Ta ostatnia ma znaczenie dla funkcjonowania całego naszego organizmu. My jednak skupimy się tutaj na tym, że niektóre z jej składników chronią przed nadmiernym wypadaniem włosów. Drożdże (1/3 kostki) rozpuścić w szklance. Tak przygotowany specyfik należy pić regularnie przez co najmniej miesiąc. Drożdże bywają również składnikiem maseczek na skórę głowy.

Pokrzywa to z kolei jedna z najczęściej wymienianych roślin w kontekście ratowania fryzury. To dzięki obecności ogromnej ilości krzemionki. Składnika, który nie tylko chroni włosy przed wypadaniem. Ma on niebagatelny wpływ na stan skóry. W znaczącym stopniu wspiera jej regenerację. To bardzo ważne przy trądziku. Zresztą pokrzywa jest polecana przy tej dolegliwości skórnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here