fot. https://pixabay.com/

Dostarczają do niej między innymi zbawcze przeciwutleniacze. Dzięki nim skóra będzie wyglądać nieco młodziej. Najlepsze oleje do pielęgnacji skóry posiadają więcej właściwości. Można je również stosować w kuchni

Oleje do pielęgnacji – zastosowanie

Mogą one być pomocne w natłuszczaniu i zatrzymywaniu wody w skórze. To bardzo pomocne przy wysuszeniu tej ostatniej. Może być to spowodowane przez niektóre choroby. Oleje wykorzystuje się również przy pielęgnacji skóry głowy. Dzięki olejowaniu można między innymi zredukować nadmierne wypadanie włosów.

Wspomnieliśmy również o zastosowaniu kuchennych. Oliwa z oliwek czy olej z pestek winogron to świetny dodatek do zdrowej kuchni. Do obróbki termicznej, ale też w celu podkreślenia smaku konkretnych potraw.

Najlepsze oleje do pielęgnacji skóry

​1. Olejek z pestek winogron

I zaczniemy od produktu, który dobrze sprawi się w przypadku wspomnianej cery tłustej. Jego głównym zadaniem jest działanie na sebum. Reguluje jego wydzielanie. To niezwykle istotne przy tłustej cerze. Nie można w całości ograniczyć jego wydzielania, bo przesuszy to skórę. Początkowo pomoże to przy trądziku, ale na dłuższą metę skończy się to źle. Olej z pestek winogron to także witamina C. Ma ona pozytywny wpływ na skórę.

​2. Olej z nasion czarnej porzeczki

Przede wszystkim jest on bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe. Określa się je też mianem egzogennych. Ich niedobór powoduje między innymi problem z suchą skórą. Olejek z czarnej porzeczki pomoże w regeneracji. Ma on też działanie przeciwzapalne. Jeśli na Twojej skórze pojawiły się jakieś podrażnienia, to właśnie ten olejek będzie najlepszym rozwiązaniem. Pomaga on w przypadku oparzeń słonecznych.

​3. Oliwa z oliwek

Ma ona w ogóle drogocenny wpływ na nasz organizm. Przydaje się między innymi, gdy chcemy zrzucić parę kilogramów. W jaki sposób wykorzystuje się ją w pielęgnacji skory? Oliwa z oliwek doskonale sprawdzi się jako sposób na nawilżenie. Można stosować ją w przypadku problemów z atopowym zapaleniem skóry. Oliwa sprawdza się jako element masażu mającego poprawić krążenie krwi. Można ją również stosować jako preparat chroniący przed szkodliwym działaniem promieni UV. Oliwa jest również polecana jako jeden ze składników domowego peelingu. Można go przygotować mieszając ją na przykład z płatkami owsianymi.

​4. Olejek z opuncji figowej

Sporo w nim kwasów tłuszczowych, a głównie jednego: linolowego. Olejek z opuncji po pierwsze wspomaga regenerację bariery lipidowej skóry. Wpływa na nawodnienie i napięcie. Olejek ten wzmacnia naskórek. Działa przeciwzapalnie i łagodząco. Olejek z opuncji ma też właściwości przeciwzmarszczkowe. Jest polecany do pielęgnacji skóry dojrzałej. Można go znaleźć w kosmetykach przeznaczonych właśnie dla osób starszych.

Normalizuje pracę gruczołów łojowych, a więc wydzielanie sebum. Dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku cery trądzikowej. Nie można też nie wspomnieć o tym, że olej ten posiada bardzo wysokie stężenie fitosterole. Są to roślinne odpowiedniki tych występujących w naszej skórze. Odpowiedzialne są one między innymi za odpowiedni koloryt naskórka. Zapobiegają poszarzaniu się skóry.

​5. Olejek z kiełków pszenicy

Zawiera sporo witaminy E. Jest on uznawany za jeden z najbogatszych źródeł tego składnika. Między innymi dzięki temu przyda się osobom z szorstką i zniszczoną skórą. Olej ten ma bardzo silne działanie nawilżające. Można go stosować jako krem do rąk. Wykorzystuje się go jako olejek bazowy przy masażu. Niektórzy korzystają z niego jako sposób wspomagający pielęgnację włosów.

Ciekawostką może być to, że olejek z kiełków pszenicy ma także zastosowanie w medycynie. Wspomaga on regenerację organizmu. Dzięki temu może być wykorzystany po ciężkiej chorobie. Nie można też nie wspomnieć o jego drogocennym wpływie na kobietę w czasie ciąży. Nie tylko dzięki zawartości witaminy E. Olejek z kiełków pszenicy ma jeszcze jeden ważny składnik. To cholina – należąca do grupy witamin B. Ona opisywana jest symbolem B4. To niezwykle ważna substancja dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego płodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here