fot. https://pixabay.com/

To jeden z najpopularniejszych obecnie prezentów zarówno na urodziny jak i rocznicę. Na pierwszą wizytę w SPA trzeba się będzie przygotować. Oczywiście na każdą kolejną też, natomiast w przypadku debiutu można nie wiedzieć co trzeba zrobić. Poniżej znajdziecie najważniejsze wskazówki.

Wizyta w SPA – najważniejsze zalety

Zwykle w tym kontekście wymienia się głównie pozytywny wpływ na stan zewnętrzny organizmu, jak również świetny sposób na odstresowanie i odcięcie się od problemów życia codziennego. Gabinety Wellness mają zwykle bardzo bogatą ofertę zabiegów z których można skorzystać. Innym, równie chętnym wybieranym rozwiązaniem jest kilkudniowy wypad do SPA. Bez trudu można znaleźć hotele, które mają je w swojej ofercie. W takim wypadku oprócz samych zabiegów upiększających dochodzą dodatkowe atrakcje. To może być trekking, kulig, ognisko itd. Po prostu mile spędzony czas.

Zwykle taka dłuższa wizyta wiąże się z postanowieniami co do zmian w diecie i detoksykacji organizmu. I faktycznie jest dobry moment na wprowadzenie takich zmian w swoim życiu. Oferta hoteli nierzadko daje możliwość kontaktu z dietetykiem na miejscu. Przygotowywane są również specjalne jadłospisy, wspierające osoby chcące się odchudzić. To również można zaliczyć do zalet wizyty w SPA. A to wciąż nie wszystko.

Zalety wizyty w SPA:

  • Zdrowszy i lepszy wygląd skóry

  • Obniżony stres

  • Poprawa samopoczucia

  • Zabiegi relaksujące

  • Poprawa jakości snu

  • Regeneracja organizmu

Jak przygotować się do wizyty w SPA?

Zaczniemy od kwestii związanych z organizmem. Niezależnie od tego, czy jest to pierwsza czy kolejna wizyta w SPA proces przygotowania jest w zasadzie taki sam. Po pierwsze na dobę przed wizytą lepiej unikać depilacji. Szczególnie jeśli jednym z zabiegów ma być peeling. Przed wizytą najlepiej będzie również zrezygnować z solarium. Szczególnie, jeśli zabiegi dotyczą skóry i będą w pewnym stopniu inwazyjne.

Kolejna sprawa dotyczy diety, a dokładniej tego co znajdzie się na talerzu do kilku dni przed wizytą w SPA. Generalnie dobrym pomysłem jest nieco bardziej zdrowe podejście do jadłospisu. W żadnym wypadku nie decydujcie się jednak na głodówkę. Po prostu na te parę dni należy zrezygnować z tłustego i ciężkostrawnego jedzenia. Najlepiej też unikać słodyczy i innych niezdrowych przekąsek.

W dzień zabiegu należy unikać ostrych potraw i alkoholu. W tym pierwszym wypadku chodzi między innymi o to, że mogą one negatywnie wpływać na stan skóry. A to z kolei odbije się na zabiegach. Mogą przez to pojawić się negatywne objawy skórne. Alkohol – należy go unikać przede wszystkim ze względu na szacunek wobec osoby, która będzie prowadzić zabiegi. Ale warto też wiedzieć, że w przypadku niektórych z nich (na przykład wizyta w saunie), może mieć on negatywne skutki.

Jak się zachować w SPA?

Podstawową zasadą jest zwykła uprzejmość i szacunek wobec osób pracujących w danym miejscu. Z tego ostatniego wynika inna kwestia. Jeśli z jakiegoś powodu nie uda się dotrzeć na czas, to należy o tym poinformować. Warto też mieć świadomość, że zazwyczaj te minuty spóźnienia zostaną wliczone w czas zabiegu. Jeśli w ogóle termin okaże się nie „do dotrzymania” najlepiej poinformować o tym odpowiednio wcześniej.

Na sam zabieg najlepiej zgłosić się do 15 minut wcześniej. Czy trzeba coś przynosić? W zasadzie poza dobrym nastawieniem nic. Przed zabiegiem zostaniecie odpowiednio wyposażeni. Na miejscu dostępny jest szlafrok, ręczniki, środki higieniczne itd.

Koniecznie należy poinformować przed samym zabiegiem o dolegliwościach lub ewentualnych przeciwwskazaniach do pewnych rzeczy. W dobrym zwyczaju jest wyciszenie telefonu. To przede wszystkim czas odpoczynku od codziennych spraw. Jeśli jednym z zabiegów jest masaż, to pojawia się pytanie o płeć osoby, która będzie go wykonywać. W zasadzie nie ma to większego znaczenia z technicznego punktu widzenia. Natomiast ma w kwestii samopoczucia osoby masowanej. Jeśli to Wasza pierwsza wizyta i też nie czuje się zbyt komfortowo, to zaleca się wybór osoby tej samej płci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here