fot. https://pixabay.com/

Nie zrobią one z nas kucharza zasługującego na gwiazdkę Michelin, ale mogą wydatnie pomóc w pracy w tej części mieszkania. Gadżety do kuchni ułatwiają przygotowywanie posiłków, pozwalają im również nadać bardziej fantazyjne formy. A to tylko dwie z ich wielu funkcji.

Gadżety do kuchni – jak wybierać?

Są dwie podstawowe zasady jakimi należy się kierować. Pierwsza i najważniejsza brzmi: przede wszystkim ma być funkcjonalnie. To naczelna zasada aranżacji wnętrz. W małej kuchni nadmiar gadżetów i innych dodatków nie tylko spowoduje pogorszenie funkcjonalności tego pomieszczenia. Ucierpieć może na tym również bezpieczeństwo korzystania z tego miejsca. Druga zasada wyboru gadżetów do kuchni brzmi: kupuje się takie, które faktycznie są potrzebne. Nie ma sensu trzymać i wielu przedmiotów, których jedyną funkcją będzie kurzenie się.

Przede wszystkim jednak przy wyborze gadżetów do kuchni należy się kierować własnymi potrzebami. Jeśli na przykład w granicach zainteresowania nowoczesny i „inteligentny” dom można zdecydować się na lodówkę, która będzie między innymi informować o tym, co należy zużyć w pierwszej kolejności. To świetne rozwiązanie dla osób wyznających zasadę „Zero Waste”. Patrząc pod kątem inteligentnej kuchni jest sporo urządzeń -gadżetów do których stworzono aplikacje pozwalające stworzyć potrawę krok po kroku (podpowiadają jak to zrobić).

Gadżety niezbędne w kuchni

To pewna ogólna grupa rzeczy, które przydadzą się w każdej kuchni. Niezależnie od naszych indywidualnych potrzeb. Nie tylko usprawniają one proces przygotowywania potraw, ale nadają tym ostatnim kilku wymiarów.

1. Moździerz

I od takiego właśnie gadżetu zaczniemy. Jesteśmy przyzwyczajeni do używania w naszych potrawach suszonych przypraw i ziół. I oczywiście mają one pozytywny wpływ na smak potraw. Z pewnym „Ale”. Świeże zioła i dopiero co utarte przyprawy oddają mocniejsze walory smakowe i zapachowe. Dodatkowo w pełni można wykorzystać ich właściwości. Dlatego właśnie moździerz jest jednym z niezbędnych elementów wystroju kuchni. Jeśli raz spróbuje się go wykorzystać w przygotowaniu potraw, raczej nie wróci się do suszonych wersji ziół.

2. Silikonowy pędzelek do smarowania

Niedrogi gadżet do kuchni, który potrafi zrobić wiele dobrego. Przede wszystkim wykorzystywany jest on przy pieczeniu ciast. Można nim posmarować delikatna powierzchnię placka (olejem, rozkłóconym jajkiem itd.). Ale oczywiście możliwości jest o wiele więcej. Taki silikonowy pędzelek można wykorzystać do smarowania pieczonych mięsiw (w ten sposób nawilża się je i zapobiega wysuszaniu). Pomoże on również przygotować smaczne paszteciki i dania z ciasta francuskiego.

3. Deski do krojenia

Celowo w liczbie mnogiej. Oczywiście można się zdecydować tylko na jedną deskę do krojenia. Taką „zwykłą”. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na kilka. Na przykład na deskę z cedzakiem. Dzięki niej można pozbyć się nadmiarów soków i wody z warzyw i owoców. A na pewno uniknąć sytuacji w których rozlewają się one po całym blacie. Można również zainwestować w deskę do patroszenia ryb. W bardzo dużym stopniu ułatwiają one ten proces.

4. Gadżety do owoców i warzyw

To zbiorcza nazwa dla urządzeń dzięki którym między innymi szybko pozbyć się gniazda nasiennego, albo pokroić je w fantazyjne kształty. Nie można też wspomnieć o obieraczkach. Od najprostszych – można je kupić za parę złotych – do bardziej skomplikowanych. Dzięki nim można zdecydowanie proces pozbywania się skórki z warzyw i owoców. I to przede wszystkim ze względu na te właściwości warto je trzymać w szufladzie lub szafce. Nie zajmują dużo miejsca, a potrafią skutecznie wzbogacić wizualny aspekt potraw.

Gadżety do kuchni mogą z powodzeniem stać się prezentem dla mężczyzny i kobiety. Można je podarować na rocznicę ślubu i urodziny. Świetnie sprawdzają się nie tylko jak element wspierający proces przygotowywania posiłków. Mogą one równie być zachętą do przekonania kogoś, aby pielęgnował swoje zdolności kulinarne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here