fot. https://pixabay.com/

Zegar biologiczny nieustannie tyka i nikt nie robi się młodszy. Zwykle męskie problemy zaczynają się właśnie w okolicach czterdziestki. Kiedy organizm zaczyna dawać o tym znać. Na wiele różnych sposobów.

Przyczyny męskich problemów po czterdziestce

Przede wszystkim Panowie sami sporo „dokładają” do tego, że pojawiają się one właśnie w tym wieku. To między innymi efekt niezdrowej i braku ruchu. Niekontrolowane tycie również ma przełożenie na wiele męskich problemów po czterdziestce.

Swoje do powiedzenia w kontekście przyczyn ma też sam organizm. W tym czasie zdecydowanie obniża się witalność. Dochodzi także do utraty masy mięśniowej. Z kolei ma przełożenie na codzienne życia.

Najczęstsze męskie problemy po czterdzieste

​1. Gorsza kondycja

W tym wypadku wiele zależy od tego jak się „prowadzicie”. Jeśli Wasz ostatni kontakt z aktywnością fizyczną miał miejsce w okolicach lat studenckich, to zapewne macie teraz problem z przebiegnięciem kilkuset metrów. Jeśli do tego lubicie zjeść i wypić, to ta Wasza kondycja jest jeszcze gorsza. A to ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Katujecie go – chociażby niezdrowym jedzeniem – i często nie zdajecie sobie sprawy do jakiego stanu go doprowadzamy. A nie sprawdzicie tego, bo przecież na badania do lekarza nie pójdziecie

​2. Problemy z potencją

Te mogą pojawić się wcześniej, ale zwykle są czasowe. Niestety w okolicach czterdziestki stają się one dużo bardziej realne. I nierzadko długotrwałe. W tym momencie napiszemy tylko tyle, że to jak się prowadziliście do tej pory, ma na problemy z potencją ogromny wpływ. Te ostatnie z kolei przekładają się na samoocenę i ograniczenie kontaktów z ludźmi. Często są przyczynkiem do zaburzeń związanych z psychiką. Dlatego jeśli macie problemy z potencją koniecznie trzeba je rozwiązać.

Też warto tutaj zaznaczyć, że to najczęściej wymieniane męskie problemy po czterdziestce. Nie ma w tym nic dziwnego. Libido i potencja seksualna są niezwykle istotne dla mężczyzn.

​3. Skłonność do tycia

I nie tylko dlatego, że je się bez opamiętania. W organizmie mężczyzny po czterdziestce dochodzi do spadku poziomu androgenów. Hormony te odpowiadają za szereg rzeczy, które się w nas dzieją. Mamy tutaj na myśli między innymi nastrój, produkcję plemników i masę mięśniową. Jak więc widać – bardzo różne to kwestie. Jednym z problemów, które pojawia się właśnie w okolicach 40, jest skłonność do tycia.

Wasza przemiana materii nie działa już tak sprawnie jak wcześnie. Oczywiście nie może to być jedyne wytłumaczenie. Jak wspomnieliśmy już kilkukrotnie, mocno się dokładacie do tego, żeby bić kolejne rekordy wagi. I Panowie naprawdę warto zawalczyć o schudnięcie. Nie tylko dla sylwetki, ale przede wszystkim dla zdrowia. W sieci znajdziecie mnóstwo porad na temat odchudzania.

Jak unikać problemów po 40?

Zawczasu zmienić swoje codzienne życie. Przede wszystkim zacząć bardziej dbać o organizm. Wstanie sprzed ekranu laptopa czy telewizora to pierwszy krok. Regularna aktywność fizyczna będzie miała pozytywny wpływ nie tylko na kondycję, ale ogólne funkcjonowanie całego organizmu. W tym również potencji i libido.

Wybierając rodzaj aktywności trzeba bardzo krytycznie podejść do swoich możliwości i kondycji. Nie macie już dwudziestu lat. Organizm ma swoje ograniczenia, które właśnie po 40 roku życia są bardzo zauważalne. Można sobie urządzić domową siłownię.

Kolejnym dobrym krokiem jest zmiana diety. Po pierwsze muszą w niej zagościć zdrowe produkty. Takie, które zawierają sporo witamin i pierwiastków. Ważnych dla prawidłowego działania męskiego organizmu. W tym wspominanej już kilkukrotnie potencji. Z menu muszą „wylecieć” wszelkie tłuste i ciężkostrawne potrawy. To obniży ryzyko niekontrolowanego tycia. Ale przede wszystkim wdzięczna będzie Wam wątroba. A tak przy okazji – mniejsza ilość alkoholu i rzucenia palenia – to również dobry trop w kierunku uniknięcia męskich problemów po czterdziestce.

Wbrew pozorom zdrowe i aktywne życie wcale nie musi być nudne, jak to często mówią mężczyźni, którzy nie chcą wprowadzać zmian w swoim życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here